نگهداری آب میوه تازه

نگهداری آب میوه تازه

آیا آب میوه‌ های تازه تهیه شده برای مدت زمان طولانی قابل نگهداری هستند یا خیر؟ جواب سؤال بله است، اما به شرطی كه نكاتی را مد نظر قرار دهید:

برخی اثرات مفید آب میوه مثلا برخی ویتامین‌های حساس به اكسیژن و نیز آنتی‌اكسیدان‌های موجود در آن بلافاصله پس از گرفتن آب میوه شروع به از بین رفتن می‌كنند. بنابراین اگر می‌خواهید از تركیبات مفید آن استفاده كنید، بهترین زمان مصرف بلافاصله پس از تهیه آن است.

نوع آب میوه نیز تعیین‌كننده مدت زمان نگهداری آن است. به عنوان مثال، آب‌سیب خیلی سریع بر اثر واكنش‌های قهوه‌ای‌شدن آنزیمی تغییر رنگ می‌دهد یا در مورد آب مركبات تغییر رنگ با تاخیر اما مقدار زیادی از ویتامین C آن دستخوش واكنش‌های اكسیداسیون می‌شود.

 

نوع روش آب میوه‌گیری نیز اهمیت زیادی دارد. هر چقدر دور پایین‌تر باشد، افت كیفی آب میوه كمتر است. آب میوه‌های تهیه شده با دستگاه‌های دور پایین یا دستی گاهی تا ۲۴ ساعت قابل نگهداری است، اما در انواع سانتریفیوژی این زمان به ۸ ساعت كاهش می‌یابد.

 

بهترین ظرف برای نگهداری آب میوه، ظروف شیشه‌ای است و پس از آن ظروفی از جنس استیل ضد زنگ. استفاده از ظروف پلاستیكی برای نگهداری آب میوه در یخچال توصیه نمی‌شود، زیرا بیشتر آب میوه‌ها اسیدی بود و سبب نشت مواد شیمیایی از بطری به داخل آبمیوه می‌شوند.

 

تا جای ممكن از تماس آب میوه با اكسیژن جلوگیری كنید به این معنی كه ظرف را پر كنید تا هیچ اكسیژنی داخل آن باقی نماند. این اكسیژن عامل اصلی تغییر رنگ و افت ارزش غذایی است.

 

آب میوه را به محض تولید حتما در یخچال نگهداری كنید.

می‌توانید مقدار كمی آب لیمو به عنوان نگهدارنده طبیعی به آن اضافه كنید.

 

اگر حجم زیادی از آب میوه را تولید كرده‌اید، می‌توانید آن را در ظروف مخصوص یخ و در مواقع نیاز استفاده كنید، اما میزان آسیب به مواد مغذی در این روش بیشتر از یخچال است.

 

به محض این‌كه هر‌گونه تغییر طعم و رنگ غیر‌معمول در آب میوه نگهداری شده مشاهده كردید، آن را دور بریزید. این تغییرات در نتیجه انجام نوعی واكنش‌های آنزیمی و اكسیداسیون در آبمیوه رخ می‌دهند.

 

مجله سلامتی پلاس ماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی رایت ۱۳۹۷ © ارزش تک